Operation Blessing dă o mână de ajutor în Indonezia - Alfa Omega TV
  Donează     Rugăciune       TV LIVE                      

Operation Blessing dă o mână de ajutor în Indonezia

În urma unor cutremure puternice au murit sute de indonezieni, iar mii de oameni au rămas răniți pe inslula Lombok. Echipa indoneziană Operation Blessing a ajuns la fața locului în câteva ore, pentru a ajuta victimele.

Bohri a venit pentru ajutor la un centru al organizației Operation. O echipă a organizației a răspuns imediat și a fost șocată când a aflat că sute de oameni din satul Karang Anyer au mare nevoie de îngrijiri medicale. Un al treilea cutremur a distrus aproape fiecare casă din sat și a lăsat în urmă mulți oameni răniți și în stare de șoc. Toți oamenii din sat dorm în aer liber. Operation Blessing nu a adus doar medici care să îi îngrijească pe cei răniți sau medicamente, ci și speranță și ajutor psihologic.

„M-a întristat faptul că satul nostru nu a primit niciun ajutor medical. În cele din urmă, m-am dus să caut ajutor. Sunt așa de fericit și mulțumitor echipei care a venit în satul nostru”, a mărturisit Bohri.

McClendon spune că o altă echipă este pe drum: Vor veni mai multe echipe medicale, pături, mâncare, apă, prelate. Vom contribui cu tot ce putem pentru a alina suferința oamenilor de pe insula Lombok.”

Știre difuzată în emisiunea Mapamond creștin 736 - 26 august 2018. Ultimele știri creștine - http://alfaomega.tv/stiri

Informatiile publicate pe site-ul alfaomega.tv (text sau video) pot fi preluate de alte publicatii, site-uri si bloguri online doar in limita a 500 de caractere si cu citarea sursei cu link activ spre pagina de pe site-ul nostru. Orice abatere de la aceste norme constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si o vom trata ca atare.

Etichete: ajutorare, indonezia, operation blessing, cutremur, victime

Alfa Omega TVSusține producția de știri creștine

Prin platforma pe care o avem prin Alfa Omega TV, vă prezentăm evenimente și știri internaționale sau din România din perspectivă creștină, ajutându-vă să înțelegeți mai bine vremurile în care trăim. Însă toate acestea costă. Dacă doriți să vedeți mai multe articole de acest fel, ajutați-ne financiar să continuăm.

x

GDPR - avem nevoie de acordul tău pentru a putea să-ți trimitem materiale

Dacă ești abonat la revistă sau la newsletterul nostru, trebuie să știi că nu ți le mai putem trimite, decât dacă primim un acord explicit de la tine, conform legislației GDPR. Durează câteva secunde să ne dai acordul. alfaomega.tv/acord
Alfaomega.tv folosește cookies. Info și setări: Politica Cookies. Politica confidențialitate.