Rugul Aprins, ediția 2021 | 20-22 august
Întâlnirea de rugăciune și slujire Rugul Aprins, organizată până anii trecuți la Ponoară, se va ține anul acesta lângă localitatea Mădrigești, în zona Gurahonț, județul Arad, în perioada 20-22 August 2021.
Întâlnirile încep vineri, 20 august, ora 18:00 și se încheie duminică, 22 august, ora 20:00. Cea mai apropiată gară este Gurahonț, la 16 km de locație. Bisericile evanghelice organizatoare vă anunță că este important să fie respectate măsurile de distanțare, chiar dacă întâlnirea va fi în aer liber, purtarea măștii este necesară.
Rugul Aprins, sesiunea a IV-a, 22 august 2021
Rugul Aprins, sesiunea a IV-a, 22 august 2021
Rugul Aprins, sesiunea a III-a, 21 august 2021
Rugul Aprins, sesiunea a II-a, 21 august 2021
Rugul Aprins, ediția 2021, sesiunea I, 20 august
Dacă nu poți ajunge, poți urmări în direct evenimentul, transmis de Alfa Omega TV.
Unde? Pe conturile noastre de YouTube, Facebook și pe site-ul www.alfaomega.tv. Toate sesiunile vor fi centralizate pe această pagină.
Mai multe detalii sunt pe pagina de Facebook „Rugul Aprins” https://www.facebook.com/RugulAprinsOficial
Programul întâlnirilor este următorul :
Vineri, 20 August ora 18:00, deschiderea | Serviciu divin
Sâmbătă, 21 August, orele 07-8:30 | Rugăciune
Orele 09-14 | Părtășia de dimineață
Orele 18-21:30 - Părtășia de seară, rugăciune pentru slujire
Duminica, 22 August orele 07-8:30 | Rugăciune
Orele 09-13 | Părtășia de dimineață
Orele 16-19:30 | Părtășia de seară, rugăciune pentru slujire
Bisericile Evanghelice organizatoare va anunța ca este important sa fie respectate măsurile de distanțare, si chiar dacă intalnirea va fi in aer liber, purtarea măștii este necesară!