Palmieri cu roade antice
Dr. Elaine Solowey, botanist: Plantăm al doilea curmal femelă, care a crescut dintr-un sâmbure antic. De fapt, acesta vine din Qumran și a fost găsit într-o peșteră. Spre uimirea noastră, și acesta încolțit.
Palmierii au rodit deja sute de curmale. Astfel, cercetătorii pot gusta, la propriu, din istoria biblică. În vremurile antice, curmalele israeliene erau apreciate pentru că erau mari, dulci și aveau proprietăți medicinale.
Urmărește acum cele mai noi știri și reportaje creștine accesând pe pagina noastră de facebook: @StirileAlfaOmega! https://facebook.com/StirileAlfaOmega Alte știri și reportaje creștine: https://alfaomega.tv/stiri Știre prezentată în cadrul emisiunii „Mapamond creștin” 901, difuzată la Alfa Omega TV în octombrie 2021.












