„Urgența climatică” este o exagerare | AO NEWS
Peste 1.600 de oameni de știință, inclusiv doi laureați ai Premiului Nobel, au semnat o declarație în care spun că, cităm „Nu există o urgență climatică”.
Declarația a fost publicată la sfârșitul lunii august, dar nu a primit deloc atenție din partea mass-mediei, deși semnatarii declarației au spus că este important ca oamenii să știe despre isteria climatică și distrugerea economiei țărilor occidentale în numele schimbărilor climatice.
„Știința climatică ar trebui să fie mai puțin politică, în timp ce politicile climatice ar trebui să fie mai științifice”, se arată în declarația semnată de cei 1.609 oameni de știință, inclusiv de laureații Nobel - Ivar Giaever și John F. Clauser.
Profesorul Steven Koonin, fost subsecretar pentru Știință la Departamentul de Energie al SUA sub administrația Obama, în prezent profesor la Universitatea din New York, explică pe înțelesul celor mai puțin obișnuiți cu terminologia de specialitate în cartea sa „What Climate Science Tells Us, What It Doesn' t” (tradus – Ce ne spune știința climatică și ce nu ne spune) că ceea ce spun rapoartele științifice despre schimbările climatice ajunge să fie complet distorsionat. Conținutul lor este filtrat printr-un lung șir de rapoarte rezumative de către mass-media și politicieni.
Știre prezentată în cadrul emisiunii „AO NEWS” din 12 Septembrie 2023.
Urmărește acum cele mai noi știri și reportaje din perspectivă creștină accesând pagina noastră de facebook: @StirileAlfaOmega! https://facebook.com/StirileAlfaOmega
Click pentru alte știri și reportaje din perspectivă creștină: https://alfaomega.tv/stiri












