Americani dispăruți în Bagdad
Cativa americani sunt dati disparuti in Bagdad. Mass-media locala a raportat ca militia a rapit trei americani. Ambasada americana a confirmat disparitia lor si a declarat ca lucreaza impreuna cu autoritatile irakiene pentru a-i gasi. Stirea vine in timp ce situatia sigurantei in Bagdad pare sa se degradeze.
Peste 50 de oameni au murit in timpul recentelor atacuri din capitala si din zonele inconjuratoare. Bagdadul a fost calm, in mare parte, de luni de zile.
Stire difuzata in emisiunea Jerusalem Dateline 112 - ianuarie 2016 - ultimele stiri crestine: http://alfaomega.tv/stiri/stiri-despre-israel












