Marsul invierii 2015 in Romania - sarbatorirea invierii lui Hristos - reportaj AOTV
In 2015 a avut loc o noua editie a Marsului Invierii. Evenimentul a avut loc pentru prima data in Timisoara acum 24 ani, iar la ultimele editii, a luat amploare.
Si in acest an, cateva mii de credinciosi din diverse zone ale tarii si din strainatate au iesit in strada in a doua zi de Paste si au sarbatorit public invierea lui Isus Hristos. Cateva din orasele unde a avut loc Marsul inviertii in 2015 sunt: Timisoara, Bistrita, Deva si Peoria-Phoenix, Arizona.
Astfel, crestinii romani s-au bucurat impreuna de invierea Mantuitorului si in acest an, indiferent de confesiune, si au proclamat invierea din morti a lui Isus Hristos.
ultimele stiri crestine: http://alfaomega.tv/stiri
.











